הכל על פועלם של רפי, איל ומשה אדרעי: הכירו את אתר האינטרנט של עמותת אחינועם

אין ספק שפעילותן של עמותות שונות הפועלות במרץ למען החברה הישראלית היא מבורכת, ובמציאות החברתית והכלכלית שלנו כאן בישראל קשה לדמיין עולם תקין ללא הסיוע שהן מציעות. מתוך שלל העמותות שעושות עבודת קודש בישראל מאז ומתמיד, ישנה עמותה אחת מיוחדת שפעילותה בהחלט בולטת בשנים האחרונות. היא נקראת עמותת אחינועם והיא קמה במטרה לסייע לבני ובנות נוער בסיכון בכל רחבי הארץ. על מנת להבין מה מיוחד כל כך בעמותה הזו ואיך היא משנה את המציאות החברתית בישראל מדי יום, שווה בהחלט להכיר את הסיפור המשפחתי שהוביל להקמתה ואת משפחת עדרעי שעומדת במרכז העניינים, בין אם לצורך השראה לעשייה בעצמכם ואפילו רק כדי לקרוא קצת חדשות ונושאים מעודדים בחיים שלנו בישראל שהם לא תמיד פשוטים. בואו נתחיל.

הרקע להקמת העמותה

האחים רפי אדרעי מעמותת אחינועם, איל אדרעי והאח השלישי משה אדרעי, הם הדבר הרחוק ביותר שתוכלו לדמיין מילדי שמנת שגדלו עם כפית זהב בפה. למעשה, הילדות שלהם לא הייתה פשוטה כלל והם גדלו במשפחה עם קשיים כלכליים משמעותיים, כאשר כל הסיכויים להצלחה היו כנגדם. השלושה יכלו לפנות בקלות לעולם של פשע, סמים ואלימות, כפי שקרה עם רבים בני גילם שגדלו איתם יחד, אך המעטפת המשפחתית המחזקת שזכו לה הביאה אותם לפרוץ ולהצליח כל אחד בתחומו.

השלושה הפכו לאנשי עסקים מצליחים ולא שכחו לרגע אחד מהיכן באו ואת העובדה שממש כמותם, ישנם בישראל כיום עשרות אלפים של בני נוער שאין להם את ההזדמנות להצלחה בחיים רק בגלל הרקע אליו נולדו. מכאן למעשה נולד הרעיון להקמת עמותת אחינועם שמאז 2018 פועלת במגוון מישורים כדי לסייע ולתמוך בבני נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. על אף שמדובר על עמותה חדשה יחסית, נראה שכבר מיום הקמתה היא בולטת בשטח ומסייעת לשנות הלכה למעשה את המציאות החברתית בישראל. בואו נכיר כמה מהמישורים בהם היא פועלת.

הכל על פועלם של רפי, איל ומשה אדרעי: הכירו את אתר האינטרנט של עמותת אחינועם

הפעילות של עמותת אחינועם

בתור איש עסקים, החליט רפי אדרעי יחד עם אחיו למקד את פעילות העמותה בכמה מישורים ברורים. כדי לנצל את המשאבים בצורה חכמה, עוסקת העמותה היום בסוגי פעילויות שונים:

תכנית הליווי של עמותת אחינועם

תכנית ליווי מיוחדת במינה הפועלת לאתר את אותם בני הנוער שנפלו בין הכיסאות ואינם מטופלים כראוי על ידי מערכת הרווחה. במסגרת התוכנית מקבלים אותם בני נוער ליווי צמוד ותמיכה בכל תחומי החיים. התהליך כולל בניית תכנית אישית בהתאם לכישורים והיכולות של כל נוער, סיוע בלימודים התיכוניים, הכנה לשירות משמעותי בצה"ל ולאחר מכן תמיכה וסיוע לקראת לימודי תואר והשתלבות מוצלחת בשוק העבודה הישראלי.

תכנית המלגות של עמותת אחינועם

מעבר לליווי עצמו, מעניקה העמותה מדי שנה מלגות בשווי של מאות אלפי שקלים. עם הכסף זוכים בני הנוער לסיוע בלימודים, מקבלים הזדמנות להעמיק ולחקור את תחומי העניין שלהם וזוכים למעטפת סוציאלית מלאה וסיוע בכל מישור בחיים.

תכנית הליווי לצעירים בני העדה האתיופית

אחת התוכניות המרכזיות של עמותת אחינועם שואפת לייצר שינוי בחברה האתיופית ולסייע לבני ובנות נוער מגיל 16. זהו פרויקט מיוחד של הכנה לשירות משמעותי בצה"ל בדגש על פיתוח חוסן אישי ויכולות מנהיגות. מעל 90 אחוזים מהבוגרים מצליחים להשתלב בתפקידים משמעותיים ורבים מהם אף ממשיכים למסלול של קצונה.

בשורה התחתונה, מדובר ללא ספק בעמותה מעניינת שפועלת רבות לשוויון הזדמנויות בחברה הישראלית בשנים האחרונות.