סוגי מד חום: המדריך המלא

אין ספק שמד החום הוא אולי המכשיר הכי חשוב בבית, בטח ובטח אם אתם משפחה בעלת ילדים קטנים או תינוקות. כיום השוק מציע מגוון רחב של מדי חום, בין השאר מד חום דיגיטלי, מד חום אינפרא אדום ועוד. במדריך הבא נציג בפניכם את הסוגים הנפוצים של מדי החום ונסייע לכם לבחור את מד החום הנכון עבורכם.

מד חום דיגיטלי

מד חום דיגיטלי הוא מד חום הפועל על סוללות וניתן למדוד באמצעותו את הטמפרטורה דרך הפה, פי הטבעת או בית השחי. משך המדידה הממוצע הוא כ- 20 שניות והוא יצפצף כאשר הוא יסיים את פעולת המדידה. מד החום הדיגיטלי נחשב כיום לנפוץ ביותר וכמעט אין בית בישראל שלא משתמש בו.

חשוב שתדעו כי מדי חום דיגיטליים הם מדי חום איכותיים ולהם יתרונות רבים. ראשית, הוא אינם שבירים, מה שהופך אותם לבטוחים מאד, בטח כאשר מדובר במשפחה על ילדים קטנים או תינוקות. בנוסף, הם נחשבים למדויקים מאד, במיוחד באמצעות מדידה בפי הטבעת. בניגוד למדי חום אחרים, נוח מאד לקרוא את התוצאות על הצג, עם זאת חשוב לציין שאנו ממליצים לרכוש מד חום בעל תצוגה מוארת.

מד חום אינפרא אדום

מד חום בעל טכנולוגיה חדישה העובדת על אינפרא אדום ומאפשרת מדידת חום ללא מגע. למעשה, מד החום הזה קולט את הקרינה האינפרא אדומה מכלי הדם שלנו ומתרגם אותה לטמפרטורה שתוצג על גבי הצג של מד החום. כיום תוכלו לרכוש מדי חום למצח או לאוזן, אולם חשוב לציין שמבחינת אופי השימוש שניהם זהים.

היתרון המשמעותי של מד חום אינפרא אדום הוא שניתן למדוד את טמפרטורות הגוף של הילדים שלכם מבלי להעיר אותם משנתם וללא מגע כלל. בנוסף, מדובר במד חום נוח בעל תצוגה בולטת ומוארת, משמעותי במיוחד לשימוש בלילה. עם זאת חשוב לציין כי האיגוד לרפואת ילדים ממליץ להשתמש במד החום הזה כחלופה נוספת למד החום הדיגיטלי, שכן לעיתים הוא לא הכי מדויק.

סוגי מד חום: המדריך המלא

מדבקות למדידת חום

אלה מדבקות מיוחדות שניתן להצמיד למצח של הילד על מנת למדוד את טמפרטורת הגוף שלו. באשר ליתרונות השימוש, הן דיי דומות למד חום אינפרא אדום ואינן מטרידות את המטופל ועם זאת, חשוב לציין שיש להן גם חסרונות. ראשית, המדבקות האלה הן מדבקות חד פעמיות ותוכלו להשתמש בהן בטווח של 48 שעות בלבד מהרגע שפתחתם אותן. בנוסף, הן לא הכי מדויקות, שכן הן לא מציגות חצאי טמפרטורה אלא רק מספרים עגולים. כמו כן, הן מסוגלות להציג טמפרטורה בטווח של בין 37-40 מעלות, כך שלא היינו ממליצים להשתמש בהן כמוצר יחיד בבית.

מד חום כספית

הוא אמנם נחשב למד החום הישן והטוב, אך האמת היא שכיום הוא כבר לא הכי מומלץ לשימוש. מדובר במד חום מזכוכית דקה ושבירה, שבתוכה יש צינורית מיוחדת המכילה כספית. למעשה, הכספית היא זו שמודדת את טמפרטורת הגוף שלנו ומציגה אותה על גבי מד אנלוגי. היתרון המשמעותי של מד החום הזה בא לידי ביטוי בכך שהוא מדויק מאד, אולי הכי מדויק בשוק. עם זאת, חשוב לציין שהכספית מסוכנת מאד לשימוש, בטח ובטח בקרב ילדים, וזו בדיוק הסיבה שבגינה משרד הבריאות אוסר את המכירה של מד החום הזה משנת 2015.

לסיכום, אנו ממליצים לכם לבחור את מד החום שלכם בהתאם לאופי וגיל המטופל ואם יש לכם ילדים קטנים או תינוקות בבית, בהחלט מומלץ לרכוש מד חום שיוכל למדוד את הטמפרטורה ללא מגע.