אנחנו חיים במדינת רווחה שמשתדלת לא להשאיר אף אחד מאחור ואנחנו חיים במדינה בה ערבות הדדית מהווה מניע מהותי ומרכזי. אנשים רבים דואגים לתרום מדי שנה, גם אם להם בעצמם קשה לסגור את החודש וגם אם מדובר בתרומה צנועה. עם זאת, אנשים שמבקשים לתרום הרבה פעמים מתקשים לקבל החלטה למי לתרום, והרבה פעמים תורמים נשארים כעוסים כאשר נודע להם שחלק מסכום התרומה נגזר כתשלום שמיועד לממן את פעילות הגיוס. מכאן שטוב להכיר את אתר Jgive. אתר שאינו "גוזר קופון" מהתרומות שלכם – אתר שמראש מגדיר את עצמו כנטול מטרות רווח, וזאת כי בין היתר מדובר בעמותה.

ארגון חברתי נטול מטרות רווח

Jgive מוגדר כארגון חברתי נטול מטרות רווח. הארגון הוקם כמעט לפני כעשור והוא מחזיק במספר מטרות חשובות: לתמוך באנשים שרוצים לתרום, להגדיל את מעגל הנתינה בארץ, ולהגדיל את המודעות ואת החינוך לתת לטובת האחר. האתר מיועד עבור כולם. עבור עמותות, פילנתרופים, תורמים וחברות עסקיות. כל מי שמבקש לעשות טוב זה המקום עבורו. עבור רבים זה נשמע אידאלי, אך בו זמנית רבים תוהים כיצד זה אפשרי. כיצד אם כן? ובכן כל זאת קורה בזכות מימון של פילנתרופים, שלל מתנדבים ובין היתר באמצעות מכירת שירותים בעלות מסובסדת. מכאן שאם גם אתם אוהבים ומקפידים לתרום, ואם גם אתם אוהבים לדעת שסך התרומה מועברת במלואה לטובת אותה מטרה חשובה, טוב לדעת שניתן לבצע את הפעולות בקלות באתר. הליך התרומה מתבצע ללא טרטור, ללא גזירת קופון, ללא חשש וללא קושי במציאת היעד הרצוי ביותר.

מתלבטים למי לתרום? קבלו עזרה!

אז למי תורמים ואיך עושים את זה? ובכן גם פה ניתן למצוא מנגנון נוח, חכם ונגיש. כל שצריך לעשות זה להיכנס ללשונית "למי לתרום" ולעבור שם על הקטגוריות הבאות: בריאות הנפש, רווחה, חברה וקהילה, ביטחון והצלה, חינוך ומחקר, יהדות, קליטה ועלייה, וכן גם תרבות. כך למשל אם בוחרים בקטגוריית בריאות, ניתן להיחשף לשלל אפשרויות מרגשות, כאשר כל אפשרות מציגה מהו היעד ואף כמה אחוזים כבר גויסו עד היום. מכאן שבין היתר שקיפות היא חלק מחזון ומערכי האתר.

תרומות בקליק: באתר Jgive תוכלו לתרום לכל מי שתרצו מבלי לצאת מהבית

כיצד תורמים?

לאחר שבוחרים את המטרה הרצויה, פשוט בוחרים את הסכום הרצוי, ממלאים כמה פרטיים אישיים וזהו! בכמה לחיצות מקלדת (פיזית או דיגיטלית) זוכים לסגור פעולה כה חשובה, ובו זמנית זוכים להיות רגועים שהכסף שלכם עומד לשרת במלואו את המטרה הנבחרת.

תהליך נוח ויעיל

ללא צורך בשיחות שכנוע, ללא צורך בכניסה לדפי פייסבוק, ללא צורך לבדוק באופן עצמאי את העמותה (כדי לוודא שהיא אכן ישרה), ומבלי צורך לשאול אנשים וגופים אחרים, ניתן לסגור את הפינה – במהירות ובקלות. לאור כל זאת כאשר מחליטים להיעזר באתר ,Jgive נהנים מתהליך תרומה קל ושקוף. מכאן כל שצריך לעשות זה רק לשאול את עצמכם מתי הייתה הפעם האחרונה שבה תרמתם, למי מרגש אותכם לתרום, ופשוט להיכנס לאתר ולעבור על האופציות השונות.

איחוד התרומות השנתיות לטובת זיכוי מול רשות המיסים

לבסוף נציין שבין היתר האתר יעיל מכמה בחינות נוספות. ראשית כיוון שהוא מאחד את סך התרומות השנתיות, ובהתאם מוציא קבלה מסודרת שמאפשרת להזדכות מול רשות המיסים, כך שיותר אין צורך לשמור קבלות, ולהתחיל לבחון איזו תרומה אכן מזכה. מה עוד? מדובר בניהול תיקים מטעם מרשם העמותות, כלומר מדובר בפעילות חוקית ומסודרת. מה עוד? מבחינת שקיפות נציין שדרך האתר ניתן לדעת בדיוק כמה מסך התרומה מגיע ליעד ולאן התרומה בדיוק מנותבת. שנסכם? Jgive – שקיפות לצד יעילות!