כאשר אנו מרגישים לא טוב או חווים תסמינים פיזיים כאלו ואחרים, המידע שברשותנו וזה שנצליח להשיג הוא לרוב הצעד הראשון והחשוב ביותר לפתרון הבעיה. אם אנו חווים למשל כאבי בטן או בעיות שונות במערכת העיכול, בחיפוש קצר של התסמינים שלנו נוכל ללמוד על מחלות ובעיות שעשויות להסביר את העניין, ללמוד על דרכי טיפול קונבנציונליות וטיפולים משלימים ואפילו למצוא רופאים ואנשי מקצוע אחרים כמו תזונאים או מענייני כושר לצורך העניין שיוכלו לסייע לנו. לעומת זאת, כאשר מדובר על הפרעות נפשיות ובעיות הקשורות בנפש, נראה כי המידע הקיים ברשת הוא דל והרבה פעמים גם מוטעה. בגלל שמדובר על תחום עם מעטה בושה כבד מאד, רבים נמנעים מלגשת לקבל עזרה והרבה פעמים זה קשור לכך שאנשים לא באמת מבינים שהם חווים מצוקה נפשית. לצורך כך, ממש לאחרונה עלה לאוויר פורטל טיפולים מבית מכון חיבורים, שמנגיש לקהל הרחב את כל המידע החשוב ביותר על הפרעות נפשיות שונות, סוגי טיפולים וכן מספק מידע על מטפלים שיכולים לסייע בכל אחד מהמקרים. אנחנו רוצים להכיר לכם את הפורטל השימושי והחשוב הזה ולהסביר מה בדיוק תוכלו למצוא בו.

מידע חשוב על הפרעות הנפש הנפוצות ביותר

אם כך, מדובר למעשה על אתר חדש שהוקם ביוזמת מכון חיבורים. מכון חיבורים הוא אחד ממרכזי הטיפול הנפשי הוותיקים והמנוסים ביותר בארץ הכולל ארבע סניפים שונים במרכז הארץ ויותר ממאה מטפלים מוסמכים עם בקיאות בשיטות הטיפול המתקדמות והחשובות ביותר בענף.

הפורטל הזה מנגיש את המידע הבסיסי והחשוב ביותר על הפרעות נפש, כך שמי שחושד שהוא סובל ממצב מסוים, יכול בהחלט לקבל תמונה ברורה יותר על כך, וזה חשוב אגב גם שנהיה ערים לאנשים הקרובים שלנו במובן הזה.

בין היתר, תוכלו למצוא באתר הזה מידע על הפרעות הנפש הבעות:

חרדה

אחת מהפרעות הנפש הנפוצות ביותר והיא חוצה גילאים ומגדרים. באתר יש מידע חשוב על החרדה, סוגים שונים של חרדה, מתי זה הופך משגרתי ורגיל ומגיע לחריגה מעבר לנורמה ואילו טיפולים מתאימים במקרים האלו.

דיכאון

עוד תופעה נפוצה מאד בעידן שלנו שרק הולכת ונעשית שכיחה ככל שהעולם הופך לדיגיטלי ומנוכר יותר. הדיכאון יכול להגיע לנקודות קיצוניות והוא עלול לדחוף אנשים לסיטואציות אובדניות. חשוב מאד לזהות אותו בזמן, להכיר את התסמינים שלו וללמוד על דרכי טיפול שיכולות להקל במקרה הזה ולסייע לחיות חיים מלאים וטובים.

פוסט טראומה

עוד תופעה נפשית נפוצה ביותר המוכרת לנו הישראלים בעיקר בגלל יוצאי הצבא הרבים שסובלים ממנה (גם לוחמים וגם חיילים בתפקידים משרדיים או עורפיים). פוסט טראומה עלולה בהחלט לפגוע בשגרת החיים של מי שסובל ממנה ולבוא לידי ביטוי בהרבה מאד דרכים. באתר יש הרבה מידע חשוב בנושא כמו תסמינים אופייניים, דרכי אבחון, גורמים אפשריים, דרכי טיפול ועוד.

פורטל טיפולים עלה לאוויר: המקום שלכם למידע על טיפולים פסיכולוגיים

הכירו את המטפלים הטובים בארץ

אחרי שמכירים לעומק את ההפרעות השונות, התסמינים שלהן ודרכי הטיפול, אפשר להתחיל לחשוב על הצעד הבא והוא טיפול בבעיה. מעבר למידע החשוב שניתן באתר על סוגי ההפרעות והטיפולים, ניתן למצוא בו גם הרבה מאד מידע חשוב באינדקס המטפלים, להכיר את המטפלים הטובים ביותר בארץ ואת הרזומה שלהם, שיטות הטיפולים בהן הם מתמחים והיכן ניתן לפגוש אותם.

בשורה התחתונה, הפורטל הנפלא הזה מבית חיבורים עושה משהו חשוב שלא נעשה עד היום ומביא לציבור את כל המידע על טיפול נפשי על סוגיו השונים. אנו בהחלט ממליצים להכיר אותו לעומק ולהיעזר בו בעת הצורך.