ארגונים גדולים חייבים מערכת לניהול משאביהם השונים, ולכן פותחו מערכות ERP שונות במשק לצורך ביצוע תהליכי ניהול אלו. חלק ממערכות ה-ERP הן שונות וייחודיות יותר, ומציעות פתרון מעט שונה לעולם העסקים במשק הישראלי. אחד מפתרונות אלו הוא מערכת ERP של תפנית.

ניהול עם ERP

כיום, כל הארגונים הגדולים משתמשים במערכות ERP. מערכות אלה מאפשרות ניהול המשאבים של העסק. דוגמה בולטת למערכת כזו, היא מערכת ה-ERP של תפנית מבית מטריקס. הייחוד של המערכת הזו היא ההתאמה למגזרים המסוימים שבהם היא מתמחה, ומציעה לאותם המגזרים את האפשרות לנהל את המשאבים שלהם באופן המותאם להם.

תפנית עם מטריקס

המערכת של תפנית מיוחדת בהתאמתה לתהליכים עסקיים ספציפיים של ארגונים גדולים במגזרים ספציפיים. התאמות אלה, אשר מהוות פתרונות best of breed בתחומן, מתאימות למגזרים הבאים:

יבואני רכב

מערכת ERP אשר מותאמת מראש לצרכי מגזר זה. זאת, בין השאר באמצעות מתן מענה עבור ניהול דגמים ומחירונים, ניהול תהליכי יבוא רכבים, ניהול קריאות שרות ומרכזי שירות.

אשראי חוץ בנקאי

ניהול תהליכי מתן הלוואות, ניהול לקיחת הלוואות, ניכיון כרטיסי אשראי ניכיון המחאות ופקטורינג. כל זאת, תוך תאימות לרגולציה ולתקנים המחייבים, בהיבטים כמו דיווח נתוני אשראי לבנק ישראל.

ניהול משאבים בארגון או בחברה - היום אי אפשר בלי מערכת ERP

מרכזים רפואיים

מענה לדרישות הרבות והמיוחדות של גופים אלה, אשר למעשה משלבים בפעילותם כמה סוגי פעילויות משנה. מחד, ניתן מענה לניהול הטיפול בחולים, על כל היבטיו. מאידך, ניתן מענה גם לניהול בתי מרקחת אשר פועלים בתוך המרכז הרפואי, ניהול נושא המזון ברחבי המרכז, ניהול חדרי ניתוח וזימון תורים.

מוסדות אקדמיה ומלכ”רים

כולל ניהול תרומות, ניהול קרנות, ניהול קרן מחקרים, ניהול נסיעות לחו”ל וקבלת אורחים מחו”ל.

ליסינג והשכרה

כולל ניהול עסקאות, ניהול השכרת רכב, ניהול ציי רכב וניהול מרכזי שרות.

גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב

כולל פתרון לניהול פרויקטים נדל”ניים, פעילות הנדסית וקבלני משנה, ניהול מלאי נכסים למכירה, ניהול האחזקה המונעת וניהול ערבויות.

בתי דיור מוגן

כולל ניהול דיירים, ניהול חוזים, ניהול מכירות וניהול מתעניינים.

מוצרי גמר לבית

עבור עסקים העוסקים במוצרים דוגמת ריצוף, קרמיקה וסניטציה, הפתרון המותאם מסייע בין השאר בניהול אולם התצוגה, במכירות לפרויקטים ובתיאומי אספקות.

נבהיר, כי תפנית מותאמת גם למגזרים נוספים, דוגמת יבוא ושיווק מוצרי צריכה.

מערכת בשיפור מתמיד

מערכת ה-ERP תפנית היא לא רק מערכת מתקדמת ומשוכללת. למעשה, היא משתכללת כל הזמן, במשך כשני עשורים ועד היום. פיתוח המערכת הוא באחריות חטיבת המערכות העסקיות בחברת מטריקס, שהיא חברת הטכנולוגיה הגדולה בישראל. כאן מתבצע מחקר מתמשך בנוגע לדרישות השוק הישראלי, אשר על פיו מפותחת המערכת. תורם לכך גם הידע הרב שצברה חברת מטריקס בכלל, בתחום ה-ERP. התוצאה היא שמערכת זו משתכללת בהתמדה והיא מותאמת לכל שינוי שמתרחש במשק. ריכוז הפיתוח אצל גוף אחד לאורך השנים, הוא גם המפתח להבטחת האינטגרציה המלאה שישנה בין כל רכיבי המערכת.

לסיכום

אין ספק שמערכת ERP היא בין המערכות החשובות ביותר שדרושות לארגונים וחברות גדולים. מדובר בפתרון מתקדם שמעניק מענה ייחודי, מותאם אישית וגמיש לרצונות הלקוח, כך שמדובר במענה אידאלי לעסקים שמשתייכים למגזרים שפורטו.