מחפשים בית לסטארטאפ שלכם? מצאתם – הכירו את פארק עתידים בתל אביב!

סטארטאפ הוא סוג עסקים מיוחד אשר חייב לשקול את צעדיו בקפידה מיוחדת. זאת, מאחר שעומדים בפניו לא רק האתגרים הרגילים של עסק חדש, אלא גם כמה אתגרים מיוחדים מעצם טבעו. אחד הדברים החשובים להחליט עליהם, הוא מהיכן לפעול – היכן לשכור משרדים? פארק עתידים עשוי להיות התשובה המושלמת לכך. מדוע?

על הפארק בתמצית

בצפון מזרח העיר תל אביב-יפו, ממזרח לשכונות הבולטות רמת החייל ונווה שרת, שוכן לו פארק ההייטק עתידים. בעבר הוא נקרא קריית עתידים. זהו מתחם ענק, בהיקף של כ-80 דונמים, עם 11 בניינים ומגדלים מרכזיים. הפארק הוקם בידי עיריית תל אביב ואוניברסיטת תל אביב ונחנך בשנת 1975. עבור עסקים באשר הם, פארק עתידים בתל אביב מציע משרדים להשכרה, השכרת חדרי ישיבות ואולמות כנסים. כמו כן, אפשרות שאולי תעניין במיוחד סטארטאפים, היא השכרת מקומות בחללי עבודה משותפים. זהו קונספט גמיש במיוחד של עבודה, אשר נוח במיוחד לחברות צומחות. הפארק הוא ברמה הגבוהה ביותר, עם שירותי אבטחה ואחזקה מתקדמים ויעילים.

 

 

התועלות עבור חברות הזנק

חברות הזנק ימצאו שסביבה זו מועילה להן, בין השאר תודות לתועלות הבאות:

  • מיקום מרכזי ונוח – תמיד טוב להיות במיקום מרכזי, שאליו נוח להגיע. הדבר יתרום לכל מי שתצטרכו להיות איתו בקשר ישיר, אשר יגיע להכיר אתכם מקרוב. למשל משקיעים פוטנציאליים. פארק עתידים נגיש בקלות באמצעות רכב פרטי, אוטובוס או שאטלים מהרכבת. יש בו גם חנייה בשפע, 24 שעות ביממה.
  • אטרקטיבי לעובדים – בכדי למשוך את העובדים הטובים ביותר, כדאי להיות ממוקמים במיקום הטוב ביותר לעבודה. הפארק כולל מסעדות ובתי קפה, שבהם העובדים יוכלו להשתמש בהפסקות. יש בו גם חנויות נוחות שונות והסביבה החיצונית נעימה, ירוקה ומלאה בפינות ישיבה שקטות.
  • נטוורקינג עסקי – בפארק עתידים תהיו חלק מסביבה תוססת, בה פועלים עסקים רבים, מסוגים שונים. תודות לכך ובאופן טבעי, תיצרו קשרים עסקיים חדשים וייתכן שתשיגו לקוחות חדשים למוצר או השירות שלכם. קחו בחשבון, שבפארק עתידים כבר נמצאים לא מעט מהמובילים של תעשיית ההייטק. למעשה, כ-7,000 מנהלי ועובדי חברות עובדים בפארק. בין ה"שכנים" שלכם, יהיו הנהלת טסלה, נס טכנולוגיות, קומדע וגם מעבדת החדשנות של רנו ניסאן מיצובישי. זאת, לצד גורמים בולטים רבים שלא מעולם ההייטק, כגון חברת כלל ביטוח ופיננסים, שירותי בריאות כללית, בית החולים רפאל, רשת ארומה, סיטיבנק, אבוט, מי אביבים ועוד.
  • גמישות – לסטארטאפים לא תמיד ישנו התקציב שהם היו רוצים עבור כל דבר. במקרה כזה ובכלל, תסייע לכם העובדה שניתן לשכור בפארק פתרונות לעסקים, בהיקפים שונים ומסוגים שונים. זה לא חייב להיות יקר.
  • תועלת תדמיתית – אם רוצים לשכנע משקיעים ולקוחות שאתם רציניים, חשוב גם להיראות כך. הם בוודאי יסתכלו גם במה שיש “בתוך הקנקן” לגביכם, אבל לא מזיק ש”הקנקן” עצמו יהיה נאה ומרשים.

ליזמים בתחום "העיר החכמה"

הפארק מציע תועלת מיוחדת לסטארטאפים, אשר עוסקים בתחום "העיר החכמה" או בתחומים שקרובים לו. במסגרת שמכונה סיטיזון (CityZone), ישנו אזור בפארק שמדמה עיר כזו, בה פזורים מגוון חיישנים מסוגים שונים. משלימה אותו חממת חדשנות לנושא זה, כולל מתחם סטארטאפים, תשתיות משרדיות שונות, מתחם כנסים וחדרי ישיבות. כמו כן, תכנית סיטיזון מגישה סיוע מסוגים נוספים לחברות, כולל שירותי מנטורינג וליווי מומחים וגם מקדמת שיתופי פעולה מול גורמים שונים. כמובן, פארק עתידים רלבנטי לא רק לעוסקים בתחום ספציפי זה, אלא לחברות סטארטאפ באשר הן.

לסיכום

בתור חברת הזנק, זה המקום שהייתם רוצים להיות בו. אז קדימה – גם אתם יכולים!