עמותת לב ונפש נרתמת למען עתידם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים

ילד בעל צרכים מיוחדים יכול לחיות את חייו בבדידות אך אם הוא זוכה לסביבה עוטפת המעניקה לו תחושת כבוד ושייכות כמגיע לו, הוא יכול לפרוח ולהשתלב בחברה כמו כל אחד אחר. עמותת לב ונפש פועלת רבות לשם כך. במאמר זה נכיר את פועלה החשוב של עמותת לב ונפש ונזכה להצצה לטוב טהור. בואו נתחיל.

הכירו את עמותת לב ונפש

מדובר בעמותה המוכרת כארגון ללא מטרות רווח, היא הוקמה בשנת 2016 ומאז היא פועלת לרווחת ילדים בעלי צרכים מיוחדים בגלל התמודדותם הנפשית-רגשית. בעיה רגשית עלולה להתפרץ אצל כל אחד. לא תמיד יודעים לזהות סימפטומים בזמן וכך הבעיה עלולה להחריף ולטלטל את כל משפחת המתמודד. לב ונפש הקימה מחלקה מיוחדת המסייעת למשפחת המתמודד בראשית ההתמודדות, כאשר האיזון התרופתי עדיין לא נמצא וההתמודדות קשה.

תחומי פעילות העמותה

בלב ונפש רואים את ההתמודדות של הילדים ובני הנוער מתמודדי הנפש ומשפחותיהם ומתגייסים לעזרה. העזרה מתפרסת במגוון תחומים מרכזיים:

 

 

עזרה בראשית הדרך

מחלקה מיוחדת של עמותת לב ונפש אחראית לסייע למתמודדים ומשפחותיהם בראשית דרכם. כאשר האבחנה עוד לא ברורה והאיזון התרופתי טרם הושג. ההתמודדות הראשונית היא מכריעה ולפעמים היא מפרקת משפחות. לא כל אחד יודע איך להתמודד עם דבר כזה וצוות מתנדבי העמותה שם דגש לתת עזרה ראשונה בתחום זה.

הקמת מכוני טיפול

העמותה הקימה מרכז טיפול שבו ילדים ובני נוער מתמודדים יכולים לקבל מענה טיפולי מקצועי. בין אם מדובר בטיפולי רפואה משלימה כמו דיקור סיני מרגיע או טיפולי פרא רפואיים כמו ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וכו'. לצד מכוני הטיפול, העמותה מתפעלת מועדוניות לרווחת הילדים. לצד מכונים הקיימים, צוות העמותה מפעיל סדנאות וקורסים המעניקים לילדים מקום לביטוי רגשותיהם ולפיתוח כישרונותיהם.

קו ייעוץ והדרכה

העמותה מתפעלת קו חם לקבלת מענה מקצועי בהתמודדות המורכבת. זה יכול להיות בעיה זמנית העומדת על הפרק בתחום ההתמודדות, בירור חוקים לגבי מיצוי זכויות רפואיות, רווחה ועוד. צוות העמותה מפנה פעמים רבות את הפונים למערכת לקבלת מענה מקצועי ורלוונטי מגורמים אחרים מקצועיים.

נופשונים ופעילויות לילדים מתמודדים

צוות העמותה דואג להפיק מחנות נופש וימי כיף לילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים. הוא מוציא לנופש ילדים ממחלקות סגורות במחלקות בריאות הנפש, מארגן ימי כיף למשפחות המתמודדים וההקלה שלהם כשהם מגלים שהם לא לבד היא עצומה.

פועלת למען שילוב בני הנוער בקהילה

אדם בעל צרכים מיוחדים יכול להשתלב במערך הקהילתי בו הוא חי. השתלבות כזו מצריכה מבני משפחתו וסביבתו לתמוך בו ולהגיב בצורה נכונה למקרים מסוימים. לב ונפש מעודדת את שילוב הילדים בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה. לצורך כך  היא מגבירה את המודעות לכך, היא מפעילה מכוני טיפול בהם הילדים יכולים לקבל מענה טיפולי לבעיות קיימות ולהתנהג כאחד האדם וכך, אט אט, עם הדרכת הורים מקצועית, הילדים משתלבים בקהילה בצורה נכונה ומדורגת. ההשתלבות בחברה הישראלית יכולה להיות מורכבת מאוד כאשר הצרכים המיוחדים לא מקבלים מענה. צוות לב ונפש שם על כך דגש וכך הוא פועל בסנכרון כדי שהתהליך יהיה נכון ומדורג.

גם אתם יכולים להיות שותפים למערך הענק הזה

פעילות לב ונפש מתקיימת ומתאפשרת תודות לתרומות בעלי לב חם וצוות מתנדבים מסור. גם אתם יכולים להיות שותפים לחסד הזה. בתרומה כספית אתם מסייעים לעמותה לסייע לעוד ילד לקבל טיפול הולם ולהשתלב בעתיד בקהילה.