עמותת עם אחד מפעילה מרכז סיוע חשוב – והגיע הזמן שתכירו אותו

מרכזי סיוע פזורים במדינת ישראל לכל אורכה, על מנת לתת לאוכלוסייה תמיכה. במרכזים הללו האזרחים יכולים לקבל מענה למצוקות שלהם, וכך להימנע מהגעה למצב בלתי הפיך, שידרוש סיוע מסיבי יותר מטעם המדינה. עמותת עם אחד מפעילה מרכזי סיוע רבים, וכאן נעשה לכם היכרות עם כמה מתוכם.

סיוע לנוער במצוקה

הנוער בישראל מאז תקופת הקורונה נמצא במשבר עמוק. בני נוער רבים לא חזרו למסגרות הלימודיות, מה שמעמיד אותם בסכנת נשירה למחוזות שמהם כבר יהיה לנו קשה יותר להחזיר אותם. לעיתים כל מה שמפריד בין אותם בני נוער לבין חזרה לדרך הישר הוא פשוט מבוגר אחד שיאמין בהם, ויוכל להיות שם כדי לתת מענה למצוקות שלהם. המרכזים של עם אחד עבור בני נוער מתמקדים בסיוע פשוט, אך כזה שיכול לשנות את חייהם של אותם בני נוער בצורה דרמטית. המטרה שלנו היא פשוט לשדר להם שהחברה מקבלת אותם, ושאין שום סיבה שהם ידחקו את עצמם לקצוות שלה.

מרכז יום לקשיש

המרכזים הללו נועדו עבור האוכלוסייה המבוגרת, ולא פחות חשוב מכך גם עבור בני המשפחה שלהם. החיים לצד קשישים מזמנים אתגרים, ולא לכולם יש את הכלים להתמודד עם האתגרים הללו. במרכזי היום הללו המטרה היא קודם כל לתת לקשישים מענה, שבא לידי ביטוי בתרפיות שונות יחד עם חיי חברה שאמורים להפיג את הבדידות שלהם. עם זאת, גם בני המשפחה של הקשישים זקוקים להדרכה, ולעיתים גם להם יש מצוקות שונות שלא מקבלות מענה. במרכז יום לקשיש אנחנו מדריכים את בני המשפחה, ומנסים לפלס להם דרך טובה יותר להתמודד עם הקשיים.

 

 

סיוע למשפחות במצוקה

בכל שנה אנו עדים ליותר ויותר משפחות שנופלות מתחת לקו העוני. המדינה אמנם מנסה לתת סיוע לאותן משפחות, אך כמו תמיד, הרצון תמיד מתנגש בקשיים אובייקטיבים. עמותת עם אחד מפעילה מערך מתנדבים שאורזים עבור אותן משפחות סלי מזון איכותיים שאמורים להעניק להם ביטחון תזונתי מינימלי. אותם סלים מגיעים למשפחות בצורה מכבדת שמאפשרת להם לחיות בכבוד.

מרכזים לטובת חיילים בודדים

כל אחד מאיתנו במהלך שירותו הצבאי חיכה לזמן שבו הוא יגיע הביתה, יקבל חיבוק מההורים האוהבים וכמובן ימלא את כל חסרונותיו. באותו הזמן, ישבו לידינו חיילים מסורים, אך כאלה שלהם לא היה בית לחזור אליו. אותם חיילים בוחרים להמשיך לשרת את המדינה למרות הקושי בו הם מצויים, וזו בדיוק הסיבה שאנחנו חייבים להיות שם בשבילם. הסיוע לחיילים בודדים של עמותת עם אחד נועד למנוע מצב שבו חייל שמשרת בצבא הגנה לישראל מרגיש שהוא בודד, ואנחנו אלה שמנסים להיות המשפחה שלו.

עם אחד

כל המרכזים שעליהם קראתם כאן הם מרכזים שמופעלים על ידי עמותת עם אחד. עם אחד היא עמותה התנדבותית שפועלת ללא כוונות רווח מתוך מטרה לשרת את כל חלקי החברה הישראלית. העמותה פועלת מתוך חזון עמוק והבנה שככל שנדאג ליותר חלקים באוכלוסייה, כך יהיה לנו קל יותר להפוך את ישראל לחברת מופת.

לסיכום

כדי להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר עבור כלל האזרחים, אנחנו צריכים לדאוג בעיקר למי שמרגישים שהם נדחקים לשוליים. בעמותת עם אחד פועלים מתוך תפיסה שנועדה להכניס גם את החלקים הללו למרכז החברה. שיטת הפעולה היא בעזרת מרכזי סיוע לקשישים, נוער בסיכון וחלוקת מזון למשפחות במצוקה מתוך הבנה שלעיתים זה מה שיעזור להם לקום על הרגליים.