גיוס עובדים להייטק הוא לא קל, אבל אם תעשו את זה נכון – תגייסו עובדים נאמנים לטווח ארוך

אם אתם נמצאים במהלך גיוס עובדים לחברת הייטק, אתם ודאי יודעים שמדובר בתהליך לא קל בכלל. אבל, אם תעשו את זה נכון, יש מצב שתרוויחו עובדים אמינים לטווח ארוך. איך מגייסים עובדים להייטק ומה החשיבות של תהליך הגיוס? כל התשובות לפניכם.

מה החשיבות של הגיוס בעולם ההייטק?

ענף ההייטק הוא ענף רותח שנמצא כמעט כל הזמן בצמיחה. בתוך כך, גם הדרישה לעובדים היא תמידית וברוב המקרים גם היא עולה כל הזמן. זו בדיוק הסיבה שבגינה תהליך גיוס עובדים חדשים להייטק הוא חשוב מאד. אם גם אתם נמצאים במהלך של תהליך גיוס להייטק, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בתהליך גיוס עובדים להייטק בקלות ובמהירות.

איך תהליך הגיוס משפיע על שימור עובדים בהייטק?

לתהליך הגיוס להייטק יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לשימור עובדים בענף הזה. זה לא משנה כמה החברה שלכם תהיה גדולה ותחרותית, סביר להניח שאין הזדמנות שנייה לתקן רושם ראשוני. אם הדרך שבה אתם מגייסים וקולטים עובדים חדשים להייטק היא לא דרך נעימה ולא מזמינה, בלשון המעטה, סיכויי העובד לשרוד את שלושת החודשים הראשונים שלו בחברה שלכם הם ממש לא גדולים.

בתוך כך, אם תגייסו את העובדים החדשים שלכם בצורה נעימה, תוכיחו להם שהם חשובים לכם באמת ותראו להם כל הדרך כמה משמעותיים הם הולכים להיות עבור הארגון, זה ודאי יקפיץ את הסיכוי שלכם לשמר אותם בארגון. מיד נדבר על איך כדאי לגייס עובדים להייטק על מנת להעלות את הסיכוי לשמר אותם, אך אנחנו בטוחים שכבר עכשיו אתם מבינים את המשמעות של התהליך.

 

 

איך מגייסים עובדים להייטק בצורה מקצועית?

  • צרו תהליך קליטה נוח – מועמדים לא אוהבים שמבזבזים להם את הזמן, בין אם בגלל שהם מתזזים בין ראיונות בחברות אחרות ובין אם בגלל שהם עדיין עובדים. לכן, אנחנו ממליצים לכם להיעזר באנשי מקצוע שיסייעו לכם להפוך את כל התהליך הזה לקל, ממוקד, קצר ויעיל.
  • צרו תהליך שקוף – מועמדים לא אוהבים שהתהליך שמתבצע מולם הוא לא תהליך שקוף, הם רוצים לדעת כל הזמן מה הסטטוס של התהליך ואיפה הם נמצאים בו. לכן, תקשרו כל הזמן את התהליך למועמדים שלכם וספרו להם מה השלב שבו הם נמצאים ומה השלב הבא, על מנת שלאורך כל הדרך יחושו שקט נפשי וביטחון.
  • צרו תהליך נעים – קיבלתם עובד חדש לחברה? מעולה, זה הזמן להוכיח לו כמה אתם מחכים לו. שלחו לו איזו מתנה יפה הביתה או לפחות הודעה שאומרת שהחברה שלכם מחכה לו ושהעמדה שלו מוכנה, אתם לא מבינים כמה זה יעשה לו טוב.

מגייסים עובדים נאמנים לטווח ארוך

תמיד תזכרו שאם תעשו את התהליך הזה נכון תגייסו עובדים נאמנים לטווח ארוך, זה המצפן שצריך להוביל אתכם לאורך כל התהליך. בסופו של דבר, גיוס עובדים נאמנים לטווח ארוך ישפר את היעילות שלה החברה שלכם, יאפשר לכם ליהנות מעובדים נאמנים לאורך זמן והיתרון שלכם יהיה בהון האנושי שלכם על פני חברות אחרות. זה מה שיצעיד את החברה שלכם קדימה ויגרום לה להיות הרבה יותר טובה מכל חברת הייטק אחרת בשוק.

לסיכום

אין ספק שגיוס עובדים זה לא דבר קל אך אם תעשו את זה נכון, אתם עשויים להרוויח עובדים נאמנים לטווח ארוך. זה מה שיבדיל את החברה שלכם מחברות הייטק אחרות בשוק, ההון האנושי.