אטלס ייעוץ לעמותות

אם גם אתם החלטתם להפוך את הנתינה והעשייה למען אחרים לדרך חיים, יש סיכוי שהחלטתם לקחת יוזמה ולהקים עמותה ללא מטרות רווח (אולי אתם מעוניינים להקים כזאת) או שנכנסתם לעבוד בעמותה מהסוג הזה. אם אתם עדיין לא יודעים זאת בעצמכם תגלו ממש בקרוב כי ניהול של עמותה זה לא דבר פשוט ויש לא מעט משימות חשובות שיש לדאוג להן באופן די שוטף. עם זאת, לצד שלל המשימות השונות, אין ספק כי האתגר הגדול ביותר של כל עמותה הוא גיוס הכספים שיאפשר את המשך הפעילות השוטפת. עמותות רבות נתקלות בחסמים וסירובים והרבה פעמים זה גם מה שחותם את הגולל על עמותות רבות שאחרת היו מצליחות לסייע ולתמוך באנשים רבים. בדיוק בגלל זה אנחנו רוצים להכיר לכם עסק נהדר שנקרא אטלס שיכול לעזור ולתמוך במשימה הכל כך חשובה הזו.

הסיפור של אטלס

אטלס הוקמה על ידי הרב בן שושן, איש רב פעלים עם ניסיון ארוך שנים בתחומי פילנתרופיה שונים. מתוך העבודה שלו זיהה הרב את הצורך הממשי של עמותות בפתרונות מעשיים, בעיקר טכנולוגיים – כאלו שיאפשר פעילות שוטף של העמותה באמצעות גיוס כספים יעיל. מעבר לממשקים פיתחה ומסייעים למנהלי גיוס משאבים רבים כבר היום, אטלס מספקת ייעוץ לעמותות בתחומים שונים – החל מבניית מערכי גיוס כספים פנימיים מקצועיים, דרך גיוס והכשרה של בעלי תפקידים העוסקים בגיוס כספי ועד לסיוע בירוקרטי והכנת בקשות למימון.

הפלטפורמות המובילות בשוק לגיוס כספים

אם כך, אין ספק שחייבים לדבר עוד בהרחבה על הפלטפורמות החכמות והמתקדמות שאטלס פיתחה, דרכן ניתן להבין בקלות איך אפשר לייעל את הגיוס הכספי:

פלטפורמת Fundbase:

כאן אנחנו מדברים על מאגר מידע עצום, הגדול בסוגו מישראל, המכיל מידע על אלפי קרנות, פילנתרופים ותורמים רלוונטיים. מעבר לכך הפלטפורמה מאפשרת לנו להזין את הנתונים שרלוונטיים לנו ולמצוא בצורה חכמה ויעילה את האפשרויות שמתאימות לנו. כמו כן היא נותנת לנו את האפשרות להגיש בקשות למימון לאותם הגורמים בצורה פשוטה ונוחה למדי, ולאחר מכן אפשר לנהל בקלות את כל בקשות בממשק נוח ונגיש. מדובר על כלי חשוב ביותר שמסייע כבר היום לאלפי עמותות בישראל.

ממשק Getgrants:

פלטפורמה חדשנית ופורצת דרך המאפשרת לרשויות בישראל לנהל את כלל תהליך הפיתוח והגדלת המקורות התקציביים דרך שלושה אפיקי הכנסה עיקריים – מקורות ממשלתיים, פילנתרופיה וחברות עסקיות. המערכת מאפשרת בעצם לחפש ולאתר בקלות קולות קוראים המותאמים לכל רשות, לנתח בצורה ברורה ומדויקת כל קורא על שלל התנאים ולנהל את הכול בדשבורד מסודר ופשוט להבנה.

הכלי הזה שמצוין לרשויות מקומיות, יחד עם פלטפורמת Fundbase המתקדמת המאפשרת גיוס יעיל במיוחד לעמותות הם שני האפיקים העיקריים באמצעותם תוכלו להיעזר באטלס.

למי זה מתאים?

אם כך אתם יכולים לראות כי מדובר על שירותים שמתאימים בלי שום ספק למנהלים ובעלים של עמותות ללא מטרות רווח וכן מסייע לא מעט גם לרשויות מקומיות לצורך גיוס כספים. כמובן שאם אתם מתכננים להקים עמותה בעתיד, חשוב לעשות זאת באופן מסודר תוך מתן דגש משמעותי לבנייה של מערך גיוס כספים יעיל ומשומן, וגם לצורך העניין הזה ניתן לפנות לאטלס שישמחו ללוות אתכם בכל תהליך ההקמה.

לסיכום

עשייה ונתינה למען אחרים זה דבר נפלא ועמותות זו דרך מצוינת לעשות את זה. יחד עם זאת חשוב לזכור שהנושא הפיננסי הוא קריטי ולכן מומלץ להיעזר במומחים שיוכלו לוודא שהכול מתנהל כשורה.