ויראלי: תעלולים שזכו לכותרות

ויראלי

מה ויראלי בעיניכם? ובכן הרשת מלאה בתכנים, סרטונים, תמונות וכתבות. ולפעמים, יש תכנים שהופכים לפופולאריים, מופצים בכל הרשתות החברתיות ומגיעים לשלל גולשים – כך שכמעט ולא ניתן להישאר אדישים אליהם. ריכזנו כמה תעלולים ותכנים שהפכו לוויראליים וזכו לכותרות. שנתחיל?

תופעות ויראליות ברשת וגם מחוצה לה…

אחת התופעות המעניינות ביותר בעידן הרשתות החברתיות והאינטרנט בכלל הוא כל נושא הוויראליות. למעשה, זהו מונח מתחום הרפואה – וירוס, או נגיף, מתחיל את דרכו כמספר תאים בודדים בגוף הנשא. רוב הווירוסים מושמדים על ידי מערכת החיסון ואינם מתפתחים. חלקם הקטן מצליח להתפשט וכאשר זה קורה, זה קורה באופן מהיר. באותו האופן, ישנם כל מיני פרסומים או תופעות שפורצות לתודעה ומקבלות חשיפה עצומה ומידית. הן משותפות מאדם אחד לכמה חברים וכך מגיעות בקצב מעריכי (אקספוננציאלי) לתפוצה מלאה. במהלך השנים היו הרבה תופעות כאלו שהגיעו כאילו משום מקום ונהיו ה-דבר ברגע אחד.

'גאנגם סטייל'

התופעה הראשונה היא למעשה שיר שפרץ לתודעה בכל העולם, צבר מעל מיליארד צפיות ממש בשבועות הראשונים וזיכה את היותר שלו בתהילת עולם. אנחנו מדברים כמובן על השיר 'גאנגם סטייל' מאת הזמר והיוצר הדרום קוריאני סיי. השיר פרץ ביולי 2012 ופשוט לא יצא לנו מהראש, מהרדיו או מהאוזניים במשך כמה שבועות שלמים. השיר והקליפ שלו היו כל כך מוזרים, שאפילו היותר לא חשב שהם יתפרסמו כל כך. הוא פתח את כל עולם הK-POP הפופ הדרום קוריאני, לעולם וגרר אחריו עוד יוצרים כמו גם שירים אחרים של סיי.

קוף בסלפי

בקיץ 2011 הגיע צלם הטבע דייויד סלייטר לפארק טבע באינדונזיה. את מה שקרה אחר כך, אפילו הוא לא יכל לצפות מראש. כאשר השאיר את ציוד הצילום שלו ללא השגחה למשך כמה דקות, ניגשה אליו קופה והתחילה לשחק עם העדשות השונות. היא הוקסמה מהנצנוץ שלהן ומההשתקפות שלה בהן. מה שנוצר מאותו המקרה הוא סדרת תמונות שאותה הקופה צילמה בטעות עת לחצה על הכפתורים השונים. התמונות התפרסמו והגיעו למליוני לבבות של אנשים בכל קצבי תבל.

התפטרות עליזה

באוקטובר 2011 – החליט ג'ואי להתפטר מעבודתו בבית המלון בו עבד. לשם כך הוא הזמין את חבריו לתזמורת שליוו אותו וחיכו במסדרון למנהל שלו. כאשר הגיע המנהל, הוא צעק עליהם 'הסתלקו מכאן'. או אז, הגיש לו ג'ואי את מכתב ההתפטרות שלו והכריז 'אני מתפטר!'. התזמורת פרצה בנגינת מארש חגיגי שכלל כלי הקשה, כלי נשיפה ועוד. כך יצאה לה החבורה העליזה מהבניין.

הופעת רוק על הכביש

בקיץ 2011 העלתה להקת רוק רוסית קליפ ליוטיוב בו היא נראית כאשר כל ההרכב רכוב על אופנוע עם סירה. החבורה השמחה שעתה על הכביש המהיר מסביב לבירת רוסיה, מוסקבה, כאשר היא מנגנת בקולי קולות מוזיקת פאנק מחרישת אוזניים במה שנראה כמו מחווה להופעת הביטלס על גג אולפני אפל (הסטודיו, לא החברה של סטיב ג'ובס…).

יורים פסנתרים

בנובמבר 2011, מצאה לה חבורת הרחוב, הידועה גם בשם 'תיאטרון הרחוב רויאל דה לוקס', עיסוק מעניין. היא בנתה מה שנראה כמו בליסטרה, מעין תותח מכני עתיק, ושיגרה ממנו פסנתרים ישנים לכל עבר. האירוע התפרסם והגיע לכל העולם.

 

אז מה התוכן הוויראלי המועדף עליכם?