שרת VPS

שרתים הם קרוב לוודאי רכיב התשתית הבולט ביותר בעולם המחשוב העסקי. אחד השמות החמים ביותר בהקשר זה בשנים האחרונות, הוא סוג השרת שמכונה VPS. מה זה אומר בפועל? מה היתרון בשרתים מסוג זה? וכיצד הם יכולים לסייע לעסק שלכם?

השרת הווירטואלי לשירותכם

VPS הם ראשי תיבות של Virtual Private Server. מדובר בשרת וירטואלי, במובן זה שהוא מוגדר ברמת התוכנה, על גבי שרת פיזי רגיל. למעשה, ניתן להתקין כמה וכמה שרתים מסוג VPS, על גבי שרת פיזי בודד. שרת פרטי וירטואלי כזה ניתן גם לשכור, כשירות מרוחק אשר נגיש דרך רשת האינטרנט. למשל שרת VPS של חברת קמטרה, אשר זמין כאחד משירותי הענן שהיא מציעה. שימוש כזה בשרתי VPS, במסגרת שרותי ענן, פופולארי מאוד בשנים האחרונות, תודות ליתרונותיו הרבים.

התועלות העיקריות

מתאים לכול עומס

תועלת ראשית של שרתים מסוג זה, היא ביכולתם להתאים עצמם באופן דינאמי, לדרישות משאבים משתנות.

קל לניהול – השימוש בשרת פרטי וירטואלי קל למדי. אתם משתמשים בשרות מרחוק, דרך פאנל ניהול פשוט יחסית. גם פעולות כמו שדרוג השרת או שכפול שרתים, נעשות בקלות ובמהירות.

משתלם מההתחלה ולאורך זמן

VPS הוא שרת שניתן לשכור ולהתחיל להשתמש בו במהירות רבה, ללא צורך לרכוש חומרה או רישיונות תוכנה, להתקין, להטמיע וכדומה. גם ההמשך נוח מאוד מבחינה כספית – משלמים רק בהתאם להיקף השימוש, סכומים קטנים למדי בכול חודש.

התמקדות בעיקר

במקום להוציא משאבי זמן, כסף וניהול כוח אדם על ניהול עצמי של שרתים מקומיים, ספק שירות ה-VPS עושה זאת עבורכם. את המשאבים שחסכתם בצורה כזו, תוכלו כעת להפנות לאפיקים שחשובים לכם יותר. אלה יכולים להיות אפיקים יותר פורצי דרך מבחינה עסקית, יותר אסטרטגיים עבורכם וכדומה.

קל לניסוי – מאחר שמדובר בשירות ענן ולאור קלות השימוש והמחיר הנוח, גם קל לנסות שירותים מסוג זה, בכדי לראות אם זה מתאים לכם.

קל להתאמה

שרתים אלה גם מאפשרים התאמה לדרישות מיוחדות. ניתן להשתמש לשם כך למשל ב-API. תוכלו לבחור גם מיקום פיזי לשרתים, בזכות פריסה בינלאומית של שרתים, שמציעות חברות איכותיות כמו קמטרה.

שירותי עזר שונים – לצד שרתי ה-VPS, מוצעים לרוב גם שירותי עזר משלימים שונים. למשל שירותי ניהול מתקדמים או גיבוי מורחב וכמובן תמיכה טכנית.

שימושים אפשריים

שרת VPS הוא מעצם טבעו פלטפורמה גמישה מאוד, שניתן לעשות איתה כמעט כול מה שאתם רוצים. זה הוא למעשה אחד היתרונות הבולטים שלה. אלה כמה דוגמאות בולטות במיוחד, לשימושים עסקיים ב-VPS: כשרת וורדפרס לאירוח האתר העסקי, כ-Web Hosting Server, כשרת בסיסי נתונים, כשרת פיתוח, כ-App Server, כשרת גיבוי, כשרת דואר, כ-Remote Desktop Server או כשרת לאירוח ERP או CRM.

ואריאציות נוספות

ניתן לשכור גם ואריאציה של VPS, אשר מכונה VDS או Virtual Dedicated Server. מדובר על שרת בנוסח VPS,

אשר שוריינו עבורו כמויות משאבים מוגדרות מראש. כמו כן, ניתן להתקין שרת פרטי וירטואלי על שרת פיזי מקומי, שנמצא ממש אצלכם בעסק. שרת שמותקן צורה כזו, יספק לכם אולי יותר שליטה, במידה וחשוב לכם במיוחד שהכול יתנהל פנימית אצלכם. מצד שני, עם שרת פנימי כזה, לא תיהנו מיתרונות השרת הווירטואלי שנצרך כשרות.

לסיכום

אין ספק, כי VPS הוא סוג שרתים שחשוב מאוד לעסקים להכיר. תועלתם הרבה, ביחס לעלותם הסבירה, הוכיחה ומוסיפה להוכיח עצמה בשטח, בכול יום.