הפודקאסטים הכי חמים שאתם חייבים לשמוע

הפודקאסטים הכי חמים
אחד מערוצי המדיה החדשה הכי מעניינים שיש הוא הפודקאסט. לכאורה מדובר רק במעין 'רדיו משוכלל', המציאות מעט שונה. הפודקאסטים מאפשרים לאנשים רבים ליצור תכנים ולשדר אותם למאזינים בכל העולם. הפודקאסטים הצליחו להגיע לנישות שונות ולרתק מיליוני מאזינים. ניתן להאזין לפודקאסט בזמן הריצה, חדר כושר או אפילו באוטו בדרך לעבודה. אין פלא שבתקופתנו אנו חוזים בפריחה אדירה של הפורמט הזה. כל מה שצריך הוא רק למצוא פודקאסט טוב ולצלול אל עולם התוכן שלו. בדיוק בשביל זה ריכזנו לכם כאן מגוון המלצות לפודקאסטים כאלו. הם מגוונים מבחינת נושאים ואפילו גילאים.

כיצד מאזינים לפודקאסטים

ניתן להאזין לפודקאסטים באמצעות אפליקציות ייעודיות לכך. דרך נוספת ומעניינת היא להיכנס לאתר כמו מרכז הפודקאסטים, המרכז מגוון רחב של פודקאסטים תחת קורת גג אחת. תוכלו לקבל מידע עשיר על כל פרק וכמובן לבצע חיפוש משוכלל עם מילות מפתח ופרמטרים נוספים. לפודקאסטים ניתן להאזין דרך המחשב ואפילו לחבר אותו למערכת השמע הביתית. לחילופין, ניתן להאזין בנייד דרך אוזניות או ברמקול חיצוני.

פודקאסטים מומלצים

עושים היסטוריה

זהו פודקאסט אשר נוצר על ידי יובל מלחי. הוא עוסק בכל פרק בנושא אחר כאשר אין הכרח לשמוע את הפרקים לפי סדר מסוים. כל פרק תחום לא רק בזמן, אלא גם בעלילה אשר נבנית ומסופרת ביד אומן בידי מלחי. יובל מלחי הקים למעשה רשת של פודקאסטים אשר עוסקים בנושאים שונים, מהם נזכיר עוד אחד ברשימה זו.

היסטוריה לילדים

זהו פודקאסט היסטורי המיועד לצעירים יותר אבל בהחלט ניתן להנות ממנו גם כמבוגרים. בכל פרק צוללים לזמן ומקום שונים. הפרק מועבר בקריינות והגשה יצירתיים, מעוררי עניין וסוחפים הן את הקטנים והן את הגדולים. מומלץ להאזנה כמשפחה, למשל באוטו בדרך לטיול.

אוצרות הארכיון

זהו פודקאסט אשר מאפשר לנו להציץ אל ההיסטוריה של מדינת ישראל ומעבר לה דרך קטעי עבר של קול ישראל ותאגיד השידור. מדובר בקטעים מתוך שידורי הרדיו, הטלוויזיה ולמעשה כל דבר אשר מצוי בארכיונים. הפרקים השונים מוגשים לפי נושאים, למשל ימי זיכרון, חגים ועוד.

ציון 3

זהו פודקאסט העוסק בכדורגל. הוא מוגש בחן רב על ידי יונתן נמרודי וראם שרמן. השניים אינם מגישים מקצועיים, למעשה לשניהם עבודות אחרות המפרנסות אותם. יחד עם זאת, הפודקאסט הזה הוא אחד הטובים בנושא ספורט בכלל וכדורגל בפרט. בכל פרק הם עוסקים באירועים שונים בליגות מישראל והעולם וגם מזכירים נושאים שמעבר לדיווחים השוטפים. הפודקאסט מתנהל כשיחה קולחת בין המגישים והוא הדרך הכי טובה להתעדכן על כדורגל.

גיקונומי

ראם שרמן מפודקאסט 'ציון 3' לא מסתפק רק בו. ביחד עם דורון ניר הם יצרו את אחד הפודקאסטים המעניינים ביותר כיום. הוא פופולרי מאד בקרב אנשי הייטק מפני שזהו העולם ממנו הגיעו המגישים. עם הזמן, הפודקאסט פרץ את המעגלים הללו. בכל פרק מגיע מרואיין אחר אשר עונה על שאלות שונות באופן מקיף וללא מגבלות זמן. בין אורחי הפודקאסט נמנים: משה פייגלין, יאיר ניצני, פרופסור עומר מואב, איה כורם ולמעשה עוד מאות אורחים נוספים.

 

כאשר אתם ניגשים להאזין לפודקאסט מהרשימה הזו, חשוב לתת לו הזדמנות לכבוש את ליבכם. חלק מהתכנים המומלצים הם לא שגרתיים והקסם שלהם מתגלה רק לאחר זמן מה של האזנה. אנחנו בטוחים שלפחות חלק מהפודקאסטים הללו יהפכו לחלק בלתי נפרד משגרת ההאזנה שלכם!