ביטוח בריאות באינטרנט: איך סוגרים עסקה משתלמת?

גם אם אין לכם ביטוח סיעודי וגם אם אין לכם ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח בריאות ככול הנראה כן יש לכם, ואף אחד פרטי. הנתונים מראים ש75% מסך הישראלים מחזיקים בביטוח בריאות פרטי, ביטוח שמשלים את הביטוח מטעם קופות החולים. רבים עושים זאת מתוך רצון להבטיח עתיד כלכלי בטוח, כדי להיות רגועים ואף מתוך תפיסה שאם לרוב יש ביטוח בריאות פרטי, כנראה שיש לכך סיבה טובה. מכאן שבין אם מבינים עד כמה ביטוח פרטי מציע הרבה יותר ובין אם פשוט מבקשים להיות מכוסים מכל הצדדים, טוב לדעת שביטוח בריאות בהחלט ניתן לסגור באופן מקוון. מוזמנים ללמוד כיצד ניתן לבצע זאת באופן היעיל ביותר!

באופן מקוון ואישי

בוחרים לעשות ביטוח בריאות באופן מקוון? אכן אין שום סיבה לנהוג אחרת! בעידן של היום ממש כפי שניתן לרכוש רכב באופן מקוון, כך גם ניתן לרכוש ביטוח בריאות. העובדה שמדובר ברכישה מקוונת אינה אומרת דבר על איכות ורצינות הביטוח. עם זאת, אין להתעלם מהעובדה שסגירת עסקה באינטרנט מונעת פגישה של אחד על אחד, ועל כן ראוי לחדד שעל ייעוץ אישי אין לוותר. כפי שמסביר אבנר הייזלר בגלובס, תחום הביטוחים מאוד משוכלל ויודע להציע אינספור אפשרויות לצד מגוון התאמות חשובות. מכאן שאם לא רוצים לשלם לחינם או לחוש אבודים מול המבחר הרב, ייעוץ מקצועי חשוב ביותר. מכאן שאם מקבלים החלטה לסגור פוליסת ביטוח בריאות בלחיצת כפתור, על ייעוץ אישי (ולו באמצעות שיחת טלפון) אל תוותרו.

נקודת מוצא – עיקרי הדברים

לצד החשיבות לקבל ייעוץ מקצועי בתחום, גם יש להבין במה דברים אמורים. ובכן היתרון של ביטוח פרטי טמון בעובדה שהוא מציע הרבה יותר כיסויים משמעותיים. בעיקר ניתוחים והשתלות פרטיים בארץ ובחו"ל, תרופות שאינן נכללות בסל התרופות, התייעצויות עם מומחים, טיפולי פיזיותרפיה וכדומה. מכאן שראשית יש להבין מה חשוב, ואז להבין מה כל ביטוח יודע להציע וכמובן שרצוי לערוך השוואה בהתאם לגובה העלות הכספית.

עורכים השוואה מושכלת

ציינו עלות כספית ופה נעצור לציין את המוטיב השני המשמעותי במשוואה. כאשר עומדים לערוך ביטוח בריאות פרטי, העלות מושפעת מגיל המבוטח וממצבו הרפואי. כמו כן, בעוד ששני הפרמטרים האלו קבועים, כל חברת ביטוח בוחרת בכמה לחייב ומה לכלול בפוליסה. מכאן שחשוב ביותר לערוך סקר שוק, אך זאת אך ורק תוך כדי הקפדה על נתונים זהים. לאחר שעורכים השוואה בין 4/5 פוליסות, גם מקבלים תמונת מצב כלכלית, וגם מתחילים לאסוף מספר נתונים משלימים (נתונים שאנשי המכירות יטרחו לציין).

ביטוח בריאות באינטרנט: איך סוגרים עסקה משתלמת?

מספר דגשים חשובים

אין לטעות שרכישת פוליסה באינטרנט מונעת מלערוך שיחה אנושית מול נציג המכירות, ואף מוטב שתתעקשו על כך. עם זאת, טרם מרימים שיחת טלפון, חשוב לעבור על סך סוגי הפוליסות שמוצעות דרך האתר, ואף לרשום על דף מספר שאלות. באופן שכזה השיחה תהיה יותר אפקטיבית וממוקדת. עוד נציין שגם אם באתר של חברת הביטוח מופיע מחיר עבור הפוליסה הרצויה, אין לטעות שמדובר במחיר הסופי. כיום תחום הביטוחים מאוד גמיש, כך שחשוב לזכור שאתם אלו שמושכים בחוטים. אל תתביישו לבקש הצעה יותר טובה, אם מבחינת היקף הכיסויים ואם מבחינת מחיר הפוליסה עבור מבוטח נוסף במשפחה.

מעט פרקטיקה

מעבר למחקר מקיף, השוואות והתייעצות עם דמות שבקיאה בתחום, גם יש כמה צעדים נוספים שנדרשים, ופה כמובן שאנחנו מדברים על טפסים. מכאן שיש להחזיק מדפסת, וזאת כדי שיתאפשר למלא הצהרת בריאות, למלא טופס הצטרפות וכדומה. טיפ לדרך? יש למלא את הכול כנדרש, וזאת באופן אמין. מה עוד? חשוב לשמור עותקים! בחירה נעימה ורק בריאות.