מקצועות בהייטק

תחום ההייטק הוא ענף שמתפתח בכל עת, ובהתאם לכך מציע מגוון רחב של משרות. עם זאת, ישנם תחומים בולטים שמעניקים לכם קדימות ואף ידע מקצועי בעל חשיבות עצומה. רגע לפני הלימודים, להלן התחומים המבוקשים ביותר לתעסוקה.

השתלבות בתעשיית ההייטק הישראלית: מהם המקצועות המבוקשים ביותר?

תעשיית ההייטק הישראלית נחשבת ובצדק לאחת התעשיות המצליחות והצומחות ביותר. מדובר בתעשייה שמתפתחת בכל עת, ומספקת לא רק מגוון של מקומות עבודה אלא גם אופציות לקידום לצד תנאי תעסוקה מעולים. מאחר ומדובר בתחום שרק הולך ומתפתח, חשוב לפני הלימודים להכיר את התחומים הבולטים שבמסגרתם תוכלו להשתלב בחברות הייטק כאן בישראל ואפילו בעולם. רגע לפני תחילת הלימודים, להלן התחומים שכדאי לכם ללמוד, וזאת בכדי לקבל קדימות ועדיפות על פני מועמדים אחרים. את התחומים שלפנו דרך אתר דרושים למשרות הייטק כמו גם מומחים להשמה בתחום, כך שתוכלו ליצור לעצמכם הזדמנות להתמקצע ובהתאם לכך להתקבל למשרות נחשקות:

תוכנה

בדיקת תוכנה (QA) נחשב לאחד ממקצועות ההייטק המבוקשים ביותר, בשל הצורך לבצע בדיקות טכניות לאפליקציה או מוצר של החברה באופן קבוע. תחום התוכנה הוא תחום רחב שכולל גם תפקידים כמו אחראי על חווית משתמש כמו גם תפקיד שבמסגרתו תידרשו לבדוק את האפליקציה או המוצר על גבי מערכות שונות, כחלק מתהליך הפיתוח. שימו לב כי לאחר הלימודים תוכלו להתחיל במשרת ג'וניור ולהשתכר החל מ 9,000 ₪, ועל כן מדובר בתחום אליו בהחלט מומלץ לשים לב

סייבר

חברות הייטק מעניקות תנאים מעולים לעובדים שמתמחים בתחום הסייבר ואבטחת מידע, מתוך הבנה כי מדובר באנשי מקצוע שאחראים על קשת רחבה של תחומי אחריות. לאחר הכשרה בתחום תוכלו להתקבל למגוון משרות: מפתחי תוכנה, מומחה אבטחת מידע, ועוד. התחום נמצא בנסיקה ועדות לכך ניתן לראות בלוחות הדרושים עם ביקוש אדיר מצד חברות ההייטק, בייחוד על רקע עלייה בכמות התקפות הסייבר והמידע. בהתאם לכך, משרות ג'וניור ובייחוד מומחים מרוויחים בין 6,000 ₪ ועד ל 33,000 ₪ וצפונה מכך.

פיתוח Java

Java היא שפת תכנות שפותחה בשנת 1991 ומהווה את אחד מערכי הליבה של עולם התכנות. מדובר בתחום מרתק המשלב בין טכנולוגיות חדישות לבין פיתוח. טווח ההשתכרות של מפתחים בעלי ניסיון יכול להגיע גם לעשרות אלפי שקלים, אולם צריך לקחת בחשבון כי מדובר בתחום מורכב אותו צריך להבין לעומק על בוריו ועם שימת דגש על התעדכנות בקורסים מקצועיים גם לאחר סיום הלימודים.

דאטה

מאחר ורוב חברות ההייטק מפעילות את הפלטפורמה שלהן דרך קוד פתוח, נוצר עומס על המערכת שמשפיע מאוד על חווית המשתמש לצד היכולת לספק למספר רב של משתמשים שירות מקצועי ומהיר. בהתאם לכך, הביקוש בעבור מומחים לתחום הוא עצום – גם בעבור משרות התחלתיות. עדות לכך ניתן למצוא בעשרות משרות שמתפרסמות בכל עת ומציעות שכר נאה לצד קידום ופיתוח של מועמדים רלוונטיים.

לסיכום, תעשיית ההייטק מתפתחת ומציעה למועמדים שמסיימים את הלימודים מגוון משרות ואופציות קידום. לפני שאתם ממהרים להירשם רצוי לבחון לעומק את לוחות הדרושים כמו גם להתייעץ עם בוגרים, כל זאת בכדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה בנוגע לעתידכם המקצועי. שימו לב כי מאחר ומדובר בתעשייה מתפתחת, התעדכנות שוטפת בתחומים חדשים וצומחים מהווה גם היא דרך ליצור לעצמכם נתיב קריירה בעל משמעות הן מבחינת כושר ההשתכרות והן לאור תנאים מעולים אותם ניתן לקבל במסגרת התפקיד, בין אם מדובר בחברת הייטק כאן בישראל ובוודאי בחברות בינלאומיות.