שירותי מחשוב ענן לעסקים: כל מה שצריך לדעת

שירותי מחשוב ענן זמינים כיום בהיקף אדיר וכמעט עבור כל מטרה בעולם המחשוב שרק תעלו על הדעת. עסקים רבים מנצלים זאת ונהנים מהתועלות המיוחדות ששירותים אלה מציעים. אך מהם בעצם שירותי ענן? ומהן אותן תועלות חשובות, שבזכותן הם נהפכו במהירות רבה יחסית לפופולאריים כל כך?

גמיש, משתלם וזמין

מחשוב ענן יכול לתרום מאוד לעסקים. למעשה, שירותים אלה הם סיפור הצלחה מרשים מאוד מבחינת היסטוריית המחשוב העסקי, באופן שנובע ישירות מיתרונותיהם. אלה יתרונות רבים ומשמעותיים שמיד נפרט. באמצעות ספקים כגון חברת יוניבו, ניתן לצרוך שירותים מסוג זה בקלות יחסית, בגמישות ובנוחות. בשורה התחתונה, מחשוב הענן מפשט ומוזיל את המחשוב עבור עסקים. אכן, כמו שאומרים, הם "מצביעים בעדו באמצעות הארנק". לכל עסק יש צרכי מחשוב שונים מעט ולעתים שונים מאוד. אך היצע שירותי הענן רחב ומגוון. כמה דוגמאות בולטות לכך, מההיצע של חברת יוניבו, הן סביבת עבודה בענן, מרכזייה טלפונית בענן ושירותי התאוששות מאסון כשרות ענן. אז מה הם היתרונות המיוחדים של שירותים אלה?

יתרונות כספיים רבים

כפי ששמם מרמז, שירותי ענן נצרכים כשרות. זאת, במקום בעלות על ציוד. כלומר, במקום להיות בעלים של חומרה ותוכנה שמותקנים בתוך העסק שלכם, בשירותי ענן אתם מתחברים לשירות שמציע הספק, בתשלום חודשי ונוח. החומרה והתוכנה שעליהם מבוסס השרות, נמצאים אצל אותו ספק. כל זאת, בדומה להבדל שבין רכישת משרד לבין שכירתו. מקובל לשלם על שירותי ענן בהתאם להיקף השימוש שעושים בהם. כך מתקבל מודל תשלום מאוד יעיל, שבו הבזבוז מינימלי. זאת, בשונה מבעלות על ציוד, כאשר הציוד עשוי להיות בחלק גדול מהזמן ללא שימוש. למשל נפחי אחסון שרכשתם, אשר לא ממוצים. או כמה שרתים שברשותכם, כאשר בהמשך הדרך מגיעים למצב בו לא זקוקים לכל השרתים. תוכלו כמובן לבצע "קונסולידציית שרתים" ולמכור את השרתים המיותרים, אך כמה כבר תקבלו עבורם לאחר ירידת ערכם? פשוט יותר וגם משתלם, לצרוך שירותי אחסון בענן פרטי או שרתים בענן וכן הלאה.

 

 

פישוט המחשוב

לצריכת שירותי ענן יש אפקט כללי, של פישוט תשתיות המחשוב בעסק. פישוט זה חשוב ומועיל מאוד, מאחר שהמחשוב איננו הליבה העסקית של עסק ממוצע. אלא הוא רק אלמנט שמאפשר עסקים. הפישוט מתבטא בכך שהמוקד עובר לשימוש במחשוב, בעוד שאת כל נושא הטיפול בתשתיות המחשוב אפשר לצמצם באופן משמעותי. כמובן עדיין ידרש מחשוב פנימי בעסק לשם התחברות לשירותי הענן וגם למטרות אחרות, שעבורן שירותי ענן פחות מתאימים. אך עדיין, יתקבל פישוט ניכר.

גמישות

ניתן לעבור במהירות, לכל תמהיל שירותי מחשוב שדרוש לכם בנקודת זמן מסוימת. קל יותר לעבוד מרחוק באמצעות שירותי מחשוב והדבר גם תורם להבטחת המשכיות עסקית.

פינוי משאבים

הפישוט, החיסכון הכספי וצמצום המחשוב הפנימי בעסק, מביאים לכך שעסק אשר משתמש בשירותי ענן, מפנה לעצמו לא מעט משאבים. כמובן, סביר שהוא כעת יפנה משאבים אלה אל מטרות שונות שחשובות לו.

איכות ועדכניות

שירותי ענן מאפשרים לקבל את התוכנות במצבן העדכני ביותר, על גבי חומרה מודרנית. ספק השירות מטפל בתשתיות אלה של חומרה ותוכנה, באופן שהוא "שקוף" ללקוחותיו. הם מבחינתם, פשוט נהנים משימוש בתוכנות אשר מתעדכנות תמיד, אשר פועלות על גבי חומרה מודרנית, מתוחזקת היטב.

לסיכום

בשורה התחתונה, שירותים מסוג זה מציעים תועלות רבות כל כך, שכדאי לכל עסק להכיר זאת לעומק. אם וכאשר מחליטים להיעזר בשירותי ענן (וסביר שכך תעשו), חשוב לעשות זאת בסיוע ספק איכותי דוגמת חברת יוניבו.